Categories: Aktualności
      Date: 2009-03-06 09:56:52
     Title: Jak przeciwdziałać kosztom psychologicznym utraty pracy? 
Untitled document Czas kryzysu stawia firmy w nowej sytuacji, która wymaga szybkiego reagowania na zmiany. Czy Twoja firma jest przygotowana do przeprowadzenie procesu zwolnień w sposób, który zminimalizuje koszty emocjonalne i psychologiczne zarówno po stronie zwalnianego jak i zwalniających?

Untitled document

 

Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu wspólnie z Dziennikiem zaprasza Państwa do lektury kolejnego artykułu wskazującego metody i narzędzia efektywnego przeprowadzania organizacji przez trudny czas kryzysu, który ukazał się 9 marca 2009 w DZIENNIK-u dodatku Praca.

 

W artykule „Jak przeciwdziałać kosztom psychologicznym utraty pracy?”, Eksperci csipb.pl dzielą się wiedzą i doświadczeniem z jakich metod i narzędzi może skorzystać  Dział HR w procesie zwolnień pracowników, aby złagodzić skutki tego procesu, a przede wszystkim pomóc znaleźć odpowiedź czy warto inwestować w dobie kryzysu w takie metody i narzędzia.

 

Outplacement z angielskiego to program monitorowanych zwolnień, w Polsce to kompleksowy program kontynuacji kariery zawodowej dla zwalnianych pracowników realizowany jako projekt, którego celem jest wsparcie przedsiębiorstwa w procesie zwolnień.

Określając roboczo outplacement  to etyczne i moralne zwalnianie pracowników w trudnym czasie dla organizacji. Głównie ten trudny okres jest  związany z problemami ekonomicznymi przedsiębiorstwa, spadkiem zamówień lub kryzysem zewnętrznym. Outplacement jest narzędziem dla przedsiębiorców które pomaga przeprowadzić zmiany w organizacji w sposób sprawny i etyczny.

 

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat wdrożenia tej usługi zapraszamy do kontaktu z  naszymi ekspertami i konsultantami - w myśl naszej misji: 

 

…powiedz czego oczekujesz, razem dojdziemy do celu…

 

 

Zespół Ekspertów, Trenerów i Coachów

Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu